İzmir Bilgisayar Teknik Servisi

Çalışma Saatlerimiz 09:00 - 18:00

  • İletişim Bilgilerimiz

    0232 450 02 02 - 0543 455 02 02
    İsmet Kaptan Mahallesi 1364 Sk. No:14 Sema İş Merkezi 3.Kat Dai:302 Çankaya / İzmir


  • WhatsApp 7/24

    WhatsApp Destek: 0543 455 02 02

LAPTOP MAVİ EKRAN VERİYOR

Laptop Mavi Ekran Veriyor; Mavi ekran hatası bilgisayarın donanım ürünlerinden ya da donanım ürünlerinin sürücülerinden ötürü kaynaklanan problemlerdir. İşletim sisteminiz ciddi bir hataya maruz kaldıktan sonra komut ve görevleri yerine getiremeyecek durumlarda ortaya çıkar.

ÇÖZÜMÜ İÇİN NE YAPILABİLİR?

Laptop Mavi Ekran Veriyor; Eğer hatanın sebebi bilgisayar donanımlarından birinde meydana gelen fiziksel bir aksaklık ise (kırılma, çatlama, yanma) bunun tek çözümü değişim ya da donanım aygıtının fiziksel tamiridir.

Yazılımsal sorunlardan kaynaklanan problemlerde birkaç alternatif yollar mevcuttur;

Bilgisayar sistemini geçmiş zamanlı bir tarihe geri yükleyerek oluşan hatadan kurtulabilirsiniz. Sistemi belirli tarihe geri yükledikten hata düzelirse o tarihten sonra yüklenen bir sürücü programından kaynaklandığını tespit edebilirsiniz.

Kötü amaçlı yazılım dediğimiz bilgisayar virüsleri de mavi ekran hatasına yol açabilir. Kullandığınız bir anti virüs programı ile virüs taraması yaparak oluşan hatayı giderebilirsiniz.

Bilgisayarınıza format atarak hatadan kurtulabilirsiniz ancak buna rağmen hata devam ediyorsa hatanın sebebi donanımlardan kaynaklanan fiziksel bir sorundur.

Eğer ki bu aşamalarda problem yaşıyorsanız İzmir bilgisayar servisi sizlere yardımcı olacaktır.

 

 


Tags: , , , ,

Leave Your Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *izmir notebook servisi asus izmir servis lenovo izmir servis acer izmir servis dell izmir servis toshiba izmir servis msi izmir servis casper izmir servis samsung izmir servis