LAPTOP PİLLERİNİN ÖMRÜ

 

Laptoplar ilk alındıkları zamanlarda şarjları oldukça dayanıklıdır ve uzun süreli kullanım olanağı sağlar. Ancak yanlış kullanımlardan kaynaklı olarak pillerin ömürleri olması gerekenden daha önce bitebilir. Tam olarak şarj olan pillerin uzun süreler boyunca elektriğe takılı olması ömürlerinin azalmasına sebep olur ve yine aynı şekilde, tam olarak şarj edilmeyen pillerin olması gereken süreden önce şarjdan çekilmesi pil ömrünü azaltır, memory effect dediğimiz problem ortaya çıkar.

Pil ömrü azalan ya da ömrü tamamen biten pillerin geri dönüşümü gibi bir olanak yoktur. Yeni bir pil kullanılması gerekmektedir. Yani sorunun tek çözümü pil değişimidir.

Kullanacağınız pilin yan sanayi olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. İzmir bilgisayar servisi olarak yan sanayi pillerin kullanımının verim açısından oldukça düşük olduğunu belirtmek isteriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>