İzmir Bilgisayar Teknik Servisi

Çalışma Saatlerimiz 09:00 - 18:00

  • İletişim Bilgilerimiz

    0232 450 02 02 - 0543 455 02 02
    İsmet Kaptan Mahallesi 1364 Sk. No:14 Sema İş Merkezi 3.Kat Dai:302 Çankaya / İzmir


  • WhatsApp 7/24

    WhatsApp Destek: 0543 455 02 02

 

 

 

 

 

 

LAPTOP PİLLERİNİN ÖMRÜ

 

Laptoplar ilk alındıkları zamanlarda şarjları oldukça dayanıklıdır ve uzun süreli kullanım olanağı sağlar. Ancak yanlış kullanımlardan kaynaklı olarak pillerin ömürleri olması gerekenden daha önce bitebilir. Tam olarak şarj olan pillerin uzun süreler boyunca elektriğe takılı olması ömürlerinin azalmasına sebep olur ve yine aynı şekilde, tam olarak şarj edilmeyen pillerin olması gereken süreden önce şarjdan çekilmesi pil ömrünü azaltır, memory effect dediğimiz problem ortaya çıkar.

Pil ömrü azalan ya da ömrü tamamen biten pillerin geri dönüşümü gibi bir olanak yoktur. Yeni bir pil kullanılması gerekmektedir. Yani sorunun tek çözümü pil değişimidir.

Kullanacağınız pilin yan sanayi olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. İzmir bilgisayar servisi olarak yan sanayi pillerin kullanımının verim açısından oldukça düşük olduğunu belirtmek isteriz.


Tags: , , ,

Leave Your Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *izmir notebook servisi asus izmir servis lenovo izmir servis acer izmir servis dell izmir servis toshiba izmir servis msi izmir servis casper izmir servis samsung izmir servis