Laptop Mavi Ekran Veriyor

LAPTOP MAVİ EKRAN VERİYOR

Laptop Mavi Ekran Veriyor; Mavi ekran hatası bilgisayarın donanım ürünlerinden ya da donanım ürünlerinin sürücülerinden ötürü kaynaklanan problemlerdir. İşletim sisteminiz ciddi bir hataya maruz kaldıktan sonra komut ve görevleri yerine getiremeyecek durumlarda ortaya çıkar.

ÇÖZÜMÜ İÇİN NE YAPILABİLİR?

Laptop Mavi Ekran Veriyor; Eğer hatanın sebebi bilgisayar donanımlarından birinde meydana gelen fiziksel bir aksaklık ise (kırılma, çatlama, yanma) bunun tek çözümü değişim ya da donanım aygıtının fiziksel tamiridir.

Yazılımsal sorunlardan kaynaklanan problemlerde birkaç alternatif yollar mevcuttur;

Bilgisayar sistemini geçmiş zamanlı bir tarihe geri yükleyerek oluşan hatadan kurtulabilirsiniz. Sistemi belirli tarihe geri yükledikten hata düzelirse o tarihten sonra yüklenen bir sürücü programından kaynaklandığını tespit edebilirsiniz.

Kötü amaçlı yazılım dediğimiz bilgisayar virüsleri de mavi ekran hatasına yol açabilir. Kullandığınız bir anti virüs programı ile virüs taraması yaparak oluşan hatayı giderebilirsiniz.

Bilgisayarınıza format atarak hatadan kurtulabilirsiniz ancak buna rağmen hata devam ediyorsa hatanın sebebi donanımlardan kaynaklanan fiziksel bir sorundur.

Eğer ki bu aşamalarda problem yaşıyorsanız İzmir bilgisayar servisi sizlere yardımcı olacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button
Open chat